11. - 12. 10. 2024
Setkání mistrů

Automobiloví závodníci se rozloučili na Setkání mistrů

Fanoušci motorismu a závodníci z rally, autokrosu, rallycrossu a závodů do vrchu se rozloučili s uplynulou sezonou při Setkání mistrů v Sosnové.

Právě končící motoristická sezona byla v České republice nad míru úspěšná a ti, kterým v žilách koluje vysokooktanový benzín, měli šanci zažít hned několik mimořádných sportovních podniků. Téměř každý víkend se od jara do podzimu odehrávají nějaké sportovní, či veteránské motoristické akce, a tak byl teď v sobotu 11. listopadu důvod se společně potkat na XXII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy a úspěšnou sezonu uzavřít.

Na trati autodromu se předvedli soutěžní jezdci s vozy s jednou poháněnou nápravou, ale i se čtyřkolkami, včetně moderních vozů Rally 2, či legendárních WRC. Diváci mohli porovnávat mezi různými styly a chováním vozů a viděli, jak rallycrossové závodní automobily, vrchařské speciály, tak autokrosové buginy, které diváky zahřály při velmi atraktivní jízdě plné divokých smyků. Trať autodromu vydržela během sobotních, dopoledních rozjížděk suchá, a až na finálové jízdy se na Sosnovou u České Lípy začaly snášet dešťové kapky, což pro některé závodníky značně zkomplikovalo situaci. Mistři volantu, kterých se letos na autodromu sešlo více než pět desítek, se ale dokázali vypořádat i s těmito podmínkami, a diváci tak sledovali napínavé souboje až do samotného závěru Setkání mistrů.

Pojďme si nyní představit ty nejúspěšnější závodníky jednotlivých kategorií XXII. Global Assistance Setkání mistrů, kteří bojovali ve finálových jízdách. Ve třídě Audi zvítězil Luboš Čížek před Jiřím Figlem. Mezi rallyovými historiky zvítězil Miroslav Janouch, který předstihl Petra Pavláta. V kategorii závodníků do vrchu ve třídě dvoukolek zvítězil Roman Svoboda před Adamem Králíkem a mezi čtyřkolkami byl nejrychlejší Lukáš Keller, který za sebou nechal Davida Komárka. Rallycrossové vozy třídy Super 1600 vyhrál Teješ a druhá příčka patří Václavu Tůmovi. Mezi soutěžáky ve třídě Rally 2WD na Autodromu v Sosnové zvítězil Dominik Nwelati před Davidem Štefanem. Rallyové čtyřkolky 4 WD opanoval Martin Kouřil před Marcelem Tučkem a mezi nejrychlejšími soutěžními čtyřkolkami R5 zvítězil už poněkolikáté Petr Semerád, který v těsném souboji předstihl Dominika Stříteského. Závodník Ondřej Šenk ovládl třídu Supercars a Petr Nešetřil zvítězil před Michalem Jindrou ve třídě Porsche. Mezi atraktivními vrchařskými vozy GT byl nejrychlejší Martin Jerman a druhá příčka patří Zdeňku Kmínkovi. Autokrosové Superbuggy předvedly množství divácky atraktivních smyků, ale tím nejrychlejším byl David Horák a na druhém místě za ním skončil Václav Kindl. Kompletní výsledky najdete na stránkách www.setkanimistrusosnova.cz

Všichni účastníci Setkání mistrů a pořadatelé přejí rychlý návrat za volant a pohodovou domácí rekonvalescenci autokrosaři Tomáši Gomzjakovovi, který při pátečním tréninku utrpěl úraz a musel být vyšetřen v nemocnici.

Společné setkání fanoušků motoristického sportu s automobilovými závodníky, což je hlavní smysl sosnovského podniku, se povedlo. Pokud se pořadatelům z Driving Campu v Sosnové vše podaří zajistit a připravit, tak za rok se setkání uskuteční znovu a na stejném místě.


Na Setkání mistrů zaburácí tři škodovácká WRC

Sobota 11. listopadu bude na Autodromu v Sosnové u České Lípy vyhrazena Setkání mistrů, které se letos uskuteční už po dvaadvacáté.

Dvacet dva let trvá tradice Setkávání mistrů volantu na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Zde se pravidelně automobiloví závodníci z Autokrosu, Rallycrossu, a Rally loučí s uplynulou sezonou. V letošním roce do Sosnové dorazí i početná smečka závodníků ze závodů do vrchu a motorističtí nadšenci si tak jistě přijdou na své v sobotním, hlavním programu XXII. Global Assistance Setkání mistrů. Už v pátek Autodrom v Sosnové ožije zvuky závodních motorů, protože se tady budou již od ranních hodin až do soumraku s tratí seznamovat účastníci Setkání mistrů. Jistě využijí tento tréninkový čas ke svezení svých reklamních partnerů, sponzorů, mechaniků, či přátel, kterým tak poděkují za uplynulý rok společně strávený v motorsportu.

Letošní ročník Setkání mistrů by měl být, snad ještě více než ty předchozí, pohodových setkáním fanoušků motorsportu a závodníků. Během dne se samozřejmě bude závodit na čas na atraktivní trati sosnovského autodromu, ale tím hlavním tématem by mělo být právě setkávání lidí, kteří mají motoristický sport rádi. Během celého dne bude otevřeno depo závodních strojů a diváci budou mít neomezený přístup do míst servisu, kde se závodním strojům věnují mechanici a mohou zde ulovit i fotografie a podpisy závodníků. Vzhledem ke své kompaktnosti a zázemí pro diváky je akce vhodná i pro ty nejmladší milovníky motoristického sportu. I ti ocení možnost porovnat na trati autodromu divokou jízdu autokrosových bugin plnou smyků, s precizní jízdou vrchařů, či rychlou a efektní jízdou rallyových závodníků, kteří předvedou, jak moderní čtyřkolky R5, tak vozy s jednou poháněnou nápravou, ale i historické soutěžní automobily let minulých. Bude zkrátka stále na co koukat, a pro diváky by jedním ze zlatých hřebů programu mohlo být i představení hned tří speciálů Škoda s přídomkem WRC. Na Trati Autodromu v exhibičních jízdách pojede Škoda Octavia WRC, která už je dnes spíše raritním vozem, a v exhibici i v závodní jízdě, spatří diváci také mladší sestru Octavie, oblíbenou Fabii WRC, kterou do závodu přihlásil soutěžní a motokárový závodník Martin Kouřil.

Více než pět desítek závodníků obsahuje seznam přihlášených na XXII. Global Assistance Setkání mistrů. Z účastníků v autokrosu s buginami jmenujme například Vladislava a Jaromíra Štětinovi, mezi rallyovými závodníky se soudobými vozy například Dominika Stříteského se Škodou Fabia R5, Petra Nešetřila s Porsche či Petra Semeráda se Škodou Fabia RS Rally2. Krásné Lamborghini představí Martin Jerman a Zdeněk Kmínek a další vrchaři David Komárek či Kristýna Fillová se ukáží s rychlými Mitsubishi Lancer EVO. Mezi Rallycrosaři se můžeme těšit například na Libora Tejše, Václava Tůmu, či Václava Veverku jun. Historické soutěžní automobily Toyota Celica GT4 budeme moci obdivovat v rukou Vojtěcha Štajfa a Petra Pavláta a historické škodovky předvede například Vladimír Berger nebo Karel Horčík. Do plameny sršícího Fordu Sierra Cosworth se po čase vrátí český soutěžácký playboy Jiří Navrátil. Těšit se určitě můžete na soutěžní vozy 2WD s Davidem Štefanem či Dominikem Nwelati za volantem.

Kompletní seznam přihlášených najdete na stránkách www.setkanimistrusosnova.cz a na stránkách www.autodrom.cz . Vstupenky na páteční, a také na hlavní sobotní program bude možné zakoupit v pokladnách přímo na autodromu. Pokud si tedy chcete užít jednu z posledních motoristických sobot v tomto roce, přijeďte se podívat na pestrý závodní program do Sosnové u České Lípy v sobotu 11. listopadu.


Setkání mistrů se rychle blíží

Driving Camp na Autodromu v Sosnové u České Lípy už za týden 10. a 11. listopadu ožije zvuky motorů závodních automobilů při tradičním 22. Global Assistance Setkání mistrů.

O uplynulém víkendu se Česká republika zařadila mezi země, které se mohou pochlubit pořadatelstvím soutěže mistrovství světa v rally WRC. Byla to velká sláva a jednalo se rozhodně o nejvýznamnější motoristický závod v posledních letech na našem území. Teď už je ale čas se vrátit zpět nohama na zem a ještě před tím, než v zimě umlknou závodní motory na dlouhé týdny, je třeba se rozloučit s uplynulou a velmi úspěšnou motoristickou sezónou v pohodovém duchu Setkání mistrů volantu v Sosnové. Tato akce má již více než dvě desítky let dlouhou historii, během které jsme mohli na trati autodromu vidět světové jezdce z rally, a špičkové závodníky z Rallycrossu a Autokrosu. Zástupci těchto tří motoristických disciplín dorazí na Autodrom do Sosnové u České Lípy i letos, a po loňské zkoušce, se k nim tento rok připojí ještě větší množství závodníků ze závodů do vrchu, kteří se také předvedou divákům na trati autodromu. Opravená asfaltová trať již díky novému povrchu umožňuje předvést nízké, vrchařské speciály i v jízdě, i přes jejich spíše okruhové nastavení podvozku. Pro diváky je to zajímavé zpestření a zážitek vidět rozdílné koncepce automobilů pro závody do vrchu a porovnat je s autokrosovými buginami, či rallyovými speciály, které se na trati autodromu cítí asi nejlépe. Bude možné sledovat divoké smyky autokrosařů, plynulou jízdu rallyových speciálů i čistou stopu závodních automobilů, které závodí do vrchu.

Hlavním tématem letošního Setkání mistrů je pohodové zakončení sezony, poděkování divákům a sponzorům za přízeň při akci, kde není třeba nikam moc spěchat. Vše se odehrává na jednom místě, na velkou část trati je vidět z hlavní tribuny a je zde dostatek času se zastavit v servisním zázemí oblíbených závodníků. Diváci zde mají možnost přijít do servisního zázemí a být tak velmi blízko mistrům volantu, se kterými je zde možnost prohodit pár slov a nebo si udělat fotku na památku. V zázemí autodromu navíc najdete útočiště i při nepříznivém počasí, kdy je možné se schovat na kryté tribuně, či se občerstvit v některém z přítomných stánků s občerstvením. Diváci zaparkují v těsné blízkosti autodromu a vstupenky je možné zakoupit, jak v předprodeji, tak přímo na místě v pokladnách autodromu.

V sobotu 11. listopadu čeká na diváky hlavní program od 9:00. Hned po ránu si závodníci ve volných trénincích vyzkouší trať autodromu a dále budou pokračovat měřenými jízdami až do odpoledního finále, kde se na trati utkají vždy dva nejrychlejší jezdci z každé disciplíny. Startovní listina aktuálního Setkání mistrů se v těchto dnech finalizuje a je jasné, že i letos bude zaplněná kvalitními autokrosaři, závodníky z rallycrossu, rally a ze závodů do vrchu. Tréninkové jízdy budou na autodromu probíhat už v pátek po celý den a i tento den lze autodrom navštívit.


Setkání mistrů už zná svůj listopadový termín

V Sosnové u České Lípy se potkají mistři volantu v pátek 10. a v sobotu 11. listopadu 2023.

Driving Camp na Autodromu v Sosnové u České Lípy je během roku spojen převážně s kurzy bezpečné a sportovní jízdy. Několikrát během roku se na jeho trati ale uskuteční i sportovní akce a jednou z posledních v tomto roce bude tradiční Global Assistance Setkání mistrů. Letošní ročník bude už dvaadvacátý a fanoušci motoristického sportu tak dobře ví, že se mohou těšit na automobilové závodníky z rally, rallycrossu a autokrosu, které stejně jako v loni doplní i letos závodníci ze závodů do vrchu.

Hlavní program Global Assistance Setkání mistrů se odehraje v sobotu 11. listopadu 2023. Pokud vám v žilách koluje vysokooktanový benzín, anebo si jen chcete užít jednu z posledních motoristických akcí roku a být mistrům volantu na dosah, jste zváni do Sosnové u České Lípy.

Česká Lípa, 21. září 2023


Informace pro soutěžící

Akreditace proběhne v pátek i v sobotu v administrativním centru, kde bude i parkování.

Oficiální vývěska Setkání mistrů

Vývěska je doplňována dokumenty ve formátu PDF.

Konečné oficiální výsledky

Rozpis finálových jízd

Odkaz na online výsledky

Mapa tratě sobota

Prováděcí ustanovení č. 1

Rozpis kvalifikačních jízd

Rozpis sobotního tréninku - start 9:00

Rozpis pátečních jízd - verze 2

Mapa tratě na pátek 10.11.2023

Seznam přihlášených jezdců

Zvláštní ustanovení

Informace pro návštěvníky

Předprodej vstupenek bude ukončen ve čtvrtek 9. listopadu v 16.00 hodin. Vstupenky bude možné si zakoupit v pátek i v sobotu na místě.

22. ročník Global Assistance Setkání mistrů zakončuje sportovní motoristickou sezónu.
Tradičně se sejdou jezdci Rally, Rallycrossu a Autocrossu. Nově jsou pozváni i jezdci z kategorie závodů do vrchu.

Účast přislíbili mistři v rally, rallycrossu a autocrossu.

Parkování zdarma pri příjezdu v docházkové vzdálenosti.

ČASOVÝ HARMONOGRAM
Pátek 10. 11. 2023; 10:00-16:00 hod. - Tréninkové jízdy
Sobota 11. 11. 2023; 8:30-18:00 hod. - Paralelní závod

Důležité upozornění: V celém areálu nelze platit platební kartou.

Cena vstupenek v předprodeji:

Sobota
Tribuna A, B, C - 350 Kč dospělý, 100 Kč dítě do 15 let, dítě do 6 let je v doprovodu dospělé osoby zdarma bez nároku na místo.
VIP tribuna A - 3500 Kč dospělý, 3500 Kč dítě do 15 let, dítě do 6 let je v doprovodu dospělé osoby zdarma bez nároku na místo.
Stání - 100 Kč dospělý, dítě do 15 let zdarma, dítě do 6 let je v doprovodu dospělé osoby zdarma.

Cena vstupenek na místě:

Pátek
Vstupné ke stání 150 Kč dospělý a dítě do 15 let, dítě do 6 let je v doprovodu dospělé osoby zdarma.
V pátek nejsou otevřeny tribuny A, B, C.

Sobota
Tribuna A, B, C - 450 Kč dospělý, 150 Kč dítě do 15 let, dítě do 6 let je v doprovodu dospělé osoby zdarma bez nároku na místo.
VIP tribuna A - 3500 Kč dospělý, 3500 Kč dítě do 15 let, dítě do 6 let je v doprovodu dospělé osoby zdarma bez nároku na místo.
Stání - 150 Kč dospělý, dítě do 15 let zdarma, dítě do 6 let je v doprovodu dospělé osoby zdarma.Média

Akreditační formulář pro novináře bude k dispozici od 11. 10. do 4. 11. 2023.
Počet novinářů je omezen.

Akreditace proběhne v pátek i v sobotu v administrativním centru, kde bude i parkování.

Partneři

Organizace

Pavel Dušánek
e-mail: dusanek@autodrom.cz
telefon: +420 602 231 459

Administrativa

Soňa Dušánková
e-mail: obchod@autodrom.cz

Sportovní ředitel

Jan Mochan
e-mail: jmochan@email.cz